Spełnione marzenie dzieci z grupy przedszkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie

19

Kętrzyńscy policjanci kolejny już raz spotkali się z podopiecznymi i pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Tym razem policjanci gościli ich w komendzie, gdzie szczególni goście mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy policjantów i zwiedzić budynek komendy. Nie zabrakło również podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu.

Policjanci kolejny już raz spotkali się podopiecznymi i pracownikami  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Tym razem spotkanie z grupą przedszkolaków odbyło się w budynku Komendy Powiatowej Policji. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o swoim zawodzie oraz zaprezentowali sprzęt policyjny, wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą oznakowanego policyjnego motocykla oraz radiowozu. Jak się okazało, to właśnie możliwość włączenia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w radiowozie sprawiła dzieciom największą frajdę.  Przez te kilkanaście minut siedzenia za kierownicą radiowozu dzieci mogły spełnić swoje marzenie  i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Spotkania te są organizowane cyklicznie po to, by uwrażliwić osoby niepełnosprawne na kwestie związane z ich bezpieczeństwem. Właśnie dlatego podczas spotkania policjanci przypomnieli również podopiecznym zasady dbania o właśnie bezpieczeństwo. Pokreślono kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym propagując świadome oraz bezpieczne zachowanie na drodze, przypomniano ogromną rolę i obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

 

Policja Kętrzyn