Pies służbowy Ivor na zasłużonej emeryturze

36

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich uroczyście podziękowali czworonożnemu przyjacielowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Po siedmiu latach służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej pies o imieniu Ivor odszedł na zasłużoną emeryturę. Czworonożny przyjaciel od maja 2012 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Rafałem Lewandowskim realizował zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale  przede wszystkim jako prawdziwy przyjaciel.

Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z placówki w działaniach mających na celu promowanie Straży Granicznej oraz współpracę z ludnością pogranicza. Jego usposobienie, nienaganne posłuszeństwo  i duża cierpliwość najbardziej widoczne były w trakcie spotkań z dziećmi.

Ivor pomógł w zatrzymaniu sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. Uczestniczył w poszukiwaniu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę wbrew przepisom oraz weszły na pas drogi granicznej. Wraz z przewodnikiem wspierał czynności służbowe prowadzone przez KPP w Gołdapi, Węgorzewie i Giżycku.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich podziękowali Ivorowi za dotychczasową wspólną służbę, a podopiecznemu wręczyli smakołyki.

Od 22 sierpnia br.  wiedzie sielankowe życie z dala od szkoleń, długich patroli oraz dyscypliny służbowej u boku swojego opiekuna Rafała Lewandowskiego.

 

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz

Rzecznik Prasowy – koordynator

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej